Minimum 3 litery
-

Parkuj komfortowo
w centrum wydarzeń

Informacje dla klienta

Preloader
Informacje o parkingu strzałak w dół

Informacje o parkingu

Parking znajduje się przy zabytkowym kompleksie Hali Stulecia wpisanym w 2006 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz do rejestru zabytków. Jego lokalizacja gwarantuje wygodny i szybki dostęp zarówno do wydarzeń organizowanych na terenie Hali Stulecia jak i atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu (m.in. ZOO, fontanna multimedialna, ogród japoński).

 • ZOO (Afrykarium) - ok. 150 m
 • Hala Stulecia - na miejscu
 • Wrocławskie Centrum Kongresowe - na miejscu
 • Fontanna Multimedialna - ok. 150 m
 • Park Szczytnicki - na miejscu
 • Iglica - ok. 300 m
 • Pawilon Czterech Kopuł - ok. 250 m
 • Ogród Japoński - ok. 300 m
 • Dworzec kolejowy i węzeł autobusowy - ok. 4 km
 • Aleja Wielkiej Wyspy - ok. 1 km
 • Międzynarodowe Lotnisko we Wrocławiu - ok. 14 km
 • Autostrada A4 - ok. 18 km
samochód

Komfort parkowania

atrakcyjna okolica

Artakcyjna okolica

Wiele atrakcji turystycznych wokół parkingu – ZOO, Afrykarium, Hala Stulecia…

atrakcyjna okolica

Bezpieczeństwo

Nowoczesny system monitoringu, parking dozorowany.

atrakcyjna okolica

Przyjazny - dla niepełnosprawnych

Parking jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

atrakcyjna okolica

INSTALACJE GAZOWE

Może być użytkowany przez samochody z instalacją LPG/LNG.

atrakcyjna okolica

DOGODNE WJAZDY

Dojazd od strony jednej

z głównych ulic Wrocławia –

ul. Zygmunta Wróblewskiego.

atrakcyjna okolica

POD DACHEM

Ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na poziomie -1 i -2.

atrakcyjna okolica

ABONAMENTY

Wybierz abonament dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Informacje o Budimex Parking Wrocław

Budimex Parking Wrocław sp. z o. o. jest spółką celową, która została powołana w styczniu 2011 roku przez Budimex SA. Celem powołania spółki było przystąpienie do postępowania koncesyjnego prowadzonego przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o. o. na podstawie ogłoszenia o koncesji na roboty budowlane.

Historia spółki:

Podstawowym zadaniem Budimex Parking Wrocław w okresie koncesji jest zarządzanie inwestycją. Budowa została sfinansowana ze środków prywatnych oraz długoterminowego kredytu bankowego.

Głównym udziałowcem spółki (51% udziałów) jest Budimex SA, który w trakcie realizacji projektu pełnił dwie kluczowe role:

Budimex SA to spółka dominująca w grupie kapitałowej Budimex. Z przychodami skonsolidowanymi przekraczającymi 9,8 mld złotych w 2023 r. oraz kapitalizacją rynkową na koniec roku 2023 na poziomie 16 mld zł, tworzy największą grupę budowlaną w Polsce.

Działania Budimex SA są skoncentrowane zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych (Czechy, Słowacja, Niemcy, Łotwa). Jako generalny wykonawca, oferuje swoje usługi w sektorach infrastruktury:

Spółka stopniowo zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami.

Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra gwarantuje dbałość o dostarczanie usług dopasowanych do potrzeb Klientów. Powierzone kontrakty są realizowane zgodnie z międzynarodowymi standardami zarządzania oraz koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Od 1995 roku Budimex jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2011 wchodzi w skład indeksu Respect, który grupuje kilkanaście spółek działającymi zgodnie z najwyższymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu.

Strategicznym inwestorem Budimexu jest hiszpański Ferrovial. Zakup ponad 50% akcji przez jedną z największych firm budowlanych na świecie potwierdził i ugruntował silną pozycję Budimexu na rynku.

Obecnie Budimex zatrudnia ok 5 tys. osób. Współpracując z 12 tys. kontrahentów, realizuje rocznie ponad 100 kontraktów.

Podstawowe informacje o umowie koncesji

W 2010 roku miasto Wrocław uruchomiło projekt stworzenia nowoczesnej infrastruktury parkingowej w pobliżu Hali Stulecia.

Umowa koncesji obejmowała zaprojektowanie, zbudowanie i zarządzanie parkingiem przez maksymalnie 30 lat. Po tym okresie wszelkie prawa wynikające z umowy zostaną przekazane inwestorowi.

Unikalny charakter przedsięwzięcia wynika z tego, że był to jeden z pierwszych projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.

Przebieg procesu:

Informacje o operatorze

Już we wstępnej fazie realizacji projektu, Budimex rozpoczął współpracę z Interparking Polska spółką z o.o. ( wcześniej Poland Car Parking), która posiada ponad 15 lat doświadczenia w zarządzaniu parkingami na terenie Polski.

Interparking Polska należy do Belgijskiej grupy Interparking, zarządzającej łącznie przeszło 580 parkingami na terenie Europy.

Interparking Polska wspierała Budimex już na etapie projektowania i budowy parkingu.

 • www:

  www.interparking.pl

 • adres:

  ul. Św. Barbary 4/2
  00-686 Warszawa

 • telefon:

  +48 71 346 14 22

 • fax:

  +48 22 629 59 43

 • e-mail:

  halaludowa@interparking.com