Inwestycję o wartości 43,3 mln złotych netto zrealizował w ramach umowy koncesyjnej zawartej w kwietniu 2012 roku Budimex Parking Wrocław, spółka celowa w 100 proc. zależna od giełdowego Budimeksu SA, na zlecenie Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Hala Ludowa Sp. z o.o.​

Jest to jedna z nielicznych w Polsce i pierwsza w Grupie Budimex inwestycja zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno- Prywatnego. W ramach zawartej umowy koncesji spółka Budimex Parking Wrocław zaprojektowała i sfinansowała budowę parkingu i do końca umowy koncesji, tj. do 31 sierpnia 2042 roku będzie jego operatorem.

Czynny całą dobę i siedem dni w tygodniu parking będzie obiektem dozorowanym, monitorowanym.

Po krótkim, bo zaledwie 15- miesięcznym okresie budowy, przy Hali Stulecia we Wrocławiu powstał podziemny, dwukondygnacyjny parking. Pierwsze samochody wjadą na parking 1 sierpnia 2014 roku. Łącznie na parkingu są 792 miejsca, w tym 273 na poziomie „-2”, 244 na poziomie „-1” i 275 na poziomie „0”, w tym 30 miejsc dla niepełnosprawnych i 20 miejsc dla autokarów.

Wrocławski projekt wpisuje się w światowy trend przenoszenia parkujących samochodów z ulic i centrów miast do specjalnie stworzonej infrastruktury parkingowej. Przedsięwzięcie umożliwia również przeniesienie miejsc parkingowych poza Tereny Wystawowe przy Hali Stulecia. Takie rozwiązanie ma na celu wyraźne uatrakcyjnienie krajobrazu tego obiektu klasy UNESCO.

Data: 04-08-2014