W dzisiejszych czasach, decydując się na zakup auta z instalacją LPG, kierowca bierze pod uwagę głównie korzyści finansowe, wynikające z eksploatacji takiego auta. Niestety, bardzo często się zdarza, że do parkingów podziemnych, takim autem wjeżdżać nie wolno. Skąd taki problem?

„Z tego, że wyciekający gaz LPG może być bardzo niebezpieczny. Jest on cięższy do powietrza i zamiast ulatniać się, gromadzi w nisko położonych punktach. W podziemnym garażu może „rozlać się” na dużej powierzchni, wypełnić studzienki kanalizacyjne i odpływy. Wtedy wystarczy jedna iskra, by spowodować potężny wybuch.

Gaz może być niebezpieczny, ale nie musi. Do tej pory nie zanotowano ani jednego takiego przypadku. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba uważać”.

Najistotniejszy jest jednak fakt, że zakaz wjazdu na dany parking jest związany wyłącznie z niedostosowaniem danego parkingu do aut, wyposażonych w instalację gazową. Wychodząc naprzeciw wszystkim klientom, Budimex Parking Wrocław już na etapie projektowania parkingu uwzględnił konieczność zainstalowania takich rozwiązań, dzięki którym teraz nawet auta z napędem LPG lub LNG mogą bezpiecznie parkować w najbliższej okolicy kompleksu Hali Stulecia.

http://moto.pl/MotoPL/1,111276,6524212,Czy_autom_z_LPG_wolno_parkowac_pod_ziemia_.html, dostęp z dnia 02.06.2015